Svečanim otvorenjem u Dvorani Gradski vrt u Osijeku započinje četvrto izdanje Panonskog festivala knjige, kulturne manifestacije koja od 20. do 24. svibnja 2026. okuplja nakladnike, autore, čitatelje i ljubitelje pisane riječi.
Na svečanom otvorenju okupljenima će se obratiti Andreja Vukojević, potpredsjednica Hrvatske gospodarske komore, Slavko Kozina, predsjednik Zajednice nakladnika i knjižara HGK, Ivan Radić, gradonačelnik Grada Osijeka, Nataša Tramišak, županica Osječko-baranjske županije, te dr. sc. Nina Obuljen Koržinek, ministrica kulture i medija. Program će moderirati Tatjana Grganović, a svečani ton otvorenju dat će glazbeni gost Gordan Marijanović.